Riešenia

email-security

Najčastejšie e-mailové hrozby:

Najčastejšími nástrahami sú klasické spamové útoky, nevyžiadaná pošta s infikovanými prílohami alebo nebezpečnými odkazmi. Taktiež phishing, prostredníctvom ktorého sa útočník snaží získať od užívateľa citlivé údaje a heslá prostredníctvom falošných webových stránok alebo inými metódami.

Častou metódou je cielená forma phishingu zameraná na konkrétne osoby s prístupom k tým najcennejším dátam a informáciám. Takéto útoky sú koncipované za účelom krádeže osobnej identity alebo k získaniu kontroly nad počítačom. Prístup k nemu slúži utočníkom ako cesta k napadnutiu celofiremnej siete.

Útoky DHA (Directory Harvest Attack) slúžia k získaniu e-mailových adries prostredníctvom masívnej vlny e-mailov s bežnými menami, ktorá spamerom odhalí funkčné a zraniteľné e-maily.

Potenciálne škody spôsobené týmito hrozbami spôsobujú aj zníženie produktivity zamestnancov a môžu ľahko prerásť do vážnych problémov. Možné sú úniky dát, finančné straty, zneužitie informacií o zákazníkoch alebo poškodenie dobrého mena spoločnosti.

Mnohokrát je práve zamestanec najslabším článkom v bezpečnostnej politike firmy a preto je ochrana firmených dát pred zneužitím alebo krádežou dát (DLP) prostredníctvom e-mailu veľmi dôležitá.

Naše riešenia sú zamerané nielen na včasné odhalenie spomínaných útokov, ale hlavne na prevenciu a zábranu pred tým, aby sa útok alebo krádež dát vôbec mohli uskutočniť.


E-mail Security obsahuje:

AntiMalware, Antivirus, Antispam, AntiPhishing, AntiSpyware, DLP, mobile DLP, Secure Email Delivery, Email archiving, File Sandboxing, Email Encryption, IM security, Image analyzis, reporting a mnoho funkcionalít.

Riešenia ponúkajú výrobcovia:

Ďalšie riešenia

Encryption

  Čítaj viac

multifaktorová autentifikácia

Technológia, ktorá slúži k ochrane, verifikácii a správe digitálnych identít užívateľov a predstavuje modernejšiu a bezpečnejšiu alternatívu k štandardnému prihlasovaniu pomocou mena a hesla.

Čítaj viac

static code analysis

CxSAST je výkonné riešenie na analýzu statického zdrojového kódu určené na identifikáciu, sledovanie a opravu technických a logických bezpečnostných chýb priamo v zdrojovom kóde.

Čítaj viac

byod

BYOD  (z anglického "Bring Your Own Device") v preklade, prineste si vlastné zariadenie, je rastúci trend,  kedy  využívate vlastné zariadenia (mobily, notebooky,  tablety, WIFI) na firemné účely.

Čítaj viac