Riešenia

load-balancing

Load balancing (vyvažovanie záťaže) je v sieťových riešeniach technika, ktorá rozmiestňuje záťaž medzi dvoma a viacerými počítačmi, sieťovými pripojeniami, procesormi, pevnými diskami alebo inými zdrojmi. Cieľom je dosiahnuť optimálne využitie zdrojov, maximalizovanie priepustnosti, minimalizovanie času odozvy a predídenie preťaženia.

Využívanie viacerých komponentov s load balancing namiesto jedného komponentu, môže zvýšiť spoľahlivosť pomocou redundancie. Servis Load Balancing je zvyčajne zabezpečený dedikovaným hardvérovým zariadením (ako viacvrstvový switch alebo DNS server).

Pre internetové servisy je load balancing zvyčajne program, ktorý počúva na porte, na ktorý sa pripojí externý klient. Následne prepošle na jeden z koncových serverov a zvyčajne odpovie load balanceru. Toto povoľuje odpovedať klientovi bez toho, aby vedel o delení záťaže. Taktiež predchádza tomu, aby klienti priamo pristupovali na koncové servery.

Niektoré load balancere poskytujú funkciu, ktorá vykoná určitú operáciu ak sú všetky koncové servery nedostupné. Môže to zahrňovať preposielanie požiadaviek na záložný load  balancer alebo zobrazovať poruchovú hlášku.

Prídavné funkcie

  • Garantovaná dostupnosť aplikácií za akýchkoľvek okolností – s aplikáčným vedomím a možnosťou presmerovania prevádzky
  • Multi-site load balancing globálneho server riešenia - pre zabezpečenie kontinuity prevádzky a obnovenie po havárii
  • Rýchlejšie doby odozvy webových aplikácií
  • Cenovo dostupné, vstavané virtualizácie
  • Vstavaná aplikačná a sieťová bezpečnosť

Riešenia ponúkajú výrobcovia:

Ďalšie riešenia

web-application-firewall

Web Application Firewall chráni webové stránky a webové aplikácie pred útočníkmi.

Čítaj viac

Vulnerability Management

Správa zraniteľností je nepretržitý proces kybernetickej bezpečnosti, ktorý zahŕňa identifikáciu, vyhodnotenie, ošetrenie a hlásenie zraniteľností softvéru, aplikácií, operačných systémov. Vo vašej IT infraštruktúre musíte byť schopný monitorovať zraniteľnosti nie len na koncových zariadeniach alebo serveroch, ale aj na cloudových platformách, virtualizovaných či kontajnerových prostrediach. Úplná viditeľnosť je jedna z kľúčových zásad modernej správy zraniteľností.

Čítaj viac

network-monitoring

Network monitoring zabezpečuje monitorovanie prevádzky na sieti v reálnom čase. Zvyšuje jej bezpečnosť a možnosť odhalenia vonkajších i vnútorných útokov.

Čítaj viac

multifaktorová autentifikácia

Technológia, ktorá slúži k ochrane, verifikácii a správe digitálnych identít užívateľov a predstavuje modernejšiu a bezpečnejšiu alternatívu k štandardnému prihlasovaniu pomocou mena a hesla.

Čítaj viac