Novinky

ZABUDNITE NA HESLÁ, ZLEPŠITE ZABEZPEČENIE

23.6.2022 Jk

Pre bežného človeka je prístup bez hesla alebo passwordless už súčasťou každodennej rutiny. Pre firmy je prístup bez hesla dôležitý nielen z hľadiska zvýšenia pohodlia zamestnancov, ale najmä z hľadiska bezpečnosti. Zneužitie hesla je jedným z najčastejších vektorov kybernetických útokov. Cesta k passwordless overovaniu konečne raz a navždy vyčistí monitory zamestnancov od lepiacich papierikov s ich prístupovými údajmi.

Kto z nás by nevyužil pohodlie technológií, ako sú Apple Touch ID, Face ID a Windows Hello, ktoré odomykajú naše inteligentné zariadenia viac ako stokrát denne? Ani vo firmách nie je tento spôsob práce nedostupný - čítačky odtlačkov prstov a kariet a mobilné autentifikačné aplikácie môžu zabezpečiť prístup bez zadávania hesla.

Passwordless prístup je pre spoločnosť VMware jedným zo základných kameňov koncepcie Zero Trust. Tento krok môže byť komplikovaný a pre niektoré spoločnosti príliš veľký na to, aby ho zvládli naraz. Ako teda postupovať?

Môžeme začať jednoduchou implementáciou riešenia na správu identít a prístupu. Tento systém integruje všetky aplikácie, ktoré spoločnosť používa, do jedného jednotného portálu a ponúkne prístup k všetkým aplikáciám prostredníctvom jednotného prihlásenia (SSO). Z hľadiska bezpečnosti je potom ideálnym krokom k passwordless prístupu implementácia viacfaktorového prihlásenia.

Otázkou môže byť, ako sa dostať k nasadeniu overovania bez hesla. Bezpečnostné štandardy ako FIDO2.0/WebAuthn a mobilné autentifikačné aplikácie, ktoré podporujú biometrickú autentifikáciu, sú správnou voľbou na zavedenie autentifikácie bez hesla v podniku.

Integrované riešenia jednotného prihlásenia (SSO) a adaptívneho viacfaktorového overovania umožnia zohľadniť riziká vyplývajúce z kontextu (ako sa zamestnanec správa, v akom stave je jeho zariadenie alebo odkiaľ sa práve snaží pripojiť) pri rozhodovaní o udelení prístupu k aplikáciám. Napríklad je možné rozhodnúť, že prihlásenie bez hesla bude povolené len pre prihlásenia s nízkym rizikom. V prípade prihlásení s vysokým rizikom je možné vyžadovať jeden alebo viac silných faktorov overenia.

Spoločnosť VMware dnes ponúka celé riešenie ako jednu komplexnú platformu VMware Anywhere Workspace. Ďalšie technické podrobnosti o celej platforme sú k dispozícii na portáli VMware TechZone. Vzhľadom na to, že VMware Workspace ONE je cloudové riešenie, je možné všetky funkcie zadarmo vyskúšať veľmi rýchlo, jednoducho a bez veľkých finančných alebo časových investícií.

Viac informácií na www.vmware.com

 

Komentáre

2024 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger