Novinky

Systémy v ohrození: správa spoločnosti BlackBerry odhaľuje milióny útokov zameraných na kritickú infraštruktúru

28.3.2024 Sectec

Siete, ktoré sú základom životne dôležitých súčastí spoločnosti, čelia najvyšším počtom kybernetických útokov. To je jedno zo zistení úplne novej správy BlackBerry® Global Threat Intelligence Report. Štvrťročná správa podrobne opisuje milióny kybernetických útokov na služby, bez ktorých nemôžeme žiť, ako sú banky, nemocnice, verejné služby a mobilní operátori.

Celkový počet kybernetických útokov naďalej rastie

Výrok, že "kybernetických útokov pribúda", sa medzi pracovníkmi v oblasti bezpečnosti neustále opakuje. Riešenia kybernetickej bezpečnosti spoločnosti BlackBerry zastavili viac ako 5,2 milióna kybernetických útokov vo všetkých sektoroch počas štvormesačného obdobia od 1. septembra do 31. decembra 2023. Na základe celkového počtu útokov spoločnosť BlackBerry zastavila v priemere 31 útokov každú minútu každého dňa, čo je o 19 % viac ako 26 útokov za minútu počas predchádzajúceho vykazovaného obdobia. 

Štatistiky kybernetických útokov na kritickú infraštruktúru

Útočníci spustili a spoločnosť BlackBerry zastavila viac ako dva milióny kybernetických útokov na kritickú infraštruktúru ako je komunikácia, obrana, energetika, financie, štátna správa, zdravotníctvo, doprava a verejné služby, čo predstavuje 62 % všetkých útokov zastavených počas sledovaného obdobia.

Ako môžete vidieť na grafe vyššie, útočníci sa pomerne výrazne zamerali aj na subjekty v sektore komerčných podnikov ako je maloobchod, výroba, veľkoobchodní distribútori a profesionálne služby.

Generatívna AI poháňa jedinečné útoky malvéru

Report odhalil 27 % nárast útokov využívajúcich unikátny malvér v porovnaní s predchádzajúcim sledovaným obdobím. Nový malvér (na rozdiel od komoditného alebo "hotového" malvéru) sa zvyčajne používa vtedy, keď má útočník veľký záujem o konkrétnu organizáciu alebo sektor. V súčasnosti riešenia BlackBerry zastavia 3,7 unikátnych hashov za minútu, čo je nárast oproti 2,9 novému hashu zaznamenanému v minulom sledovanom období.

Hĺbková analýza kybernetických útokov poskytuje akčné a kontextové informácie o kybernetických hrozbách, ktoré vám a vašej organizácii pomôžu v boji proti kybernetickým hrozbám. Má niekoľko častí venovaných identifikácii a blokovaniu dominantných hrozieb a opisuje najrozšírenejšie hrozby proti konkrétnym operačným systémom.

Pre viac informácií si stiahnite celú správu: Blackberry Global Threat Intelligence Report

 

Komentáre

2024 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger