Novinky

Radware Global Threat Analysis Report 2022

22.2.2023 Sectec

Analýza globálnych hrozieb spoločnosti Radware za rok 2022 obsahuje prehľad tohtoročných najdôležitejších udalostí v oblasti kybernetickej bezpečnosti a poskytuje podrobné informácie o útokoch v roku 2022. Správa vychádza zo spravodajských informácií tímu Radware’s Threat Intelligence, sieťových a aplikčných útokov z Radware Cloudu, Managed Services, Global Deception Network a Threat Research tímu.

"Viac" je rozhodujúce slovo pre globálne hrozby v roku 2022. V porovnaní s rokom 2021 došlo nielen k väčšiemu počtu útokov DDoS, ale boli aj silnejšie, častejšie, komplexnejšie a zahŕňali viac vektorov útoku. Tento prudký nárast možno čiastočne pripísať digitalizácii, vojne na Ukrajine a dlhému zoznamu nových slabín a nechránených služieb, ktoré boli spôsobené vzdialeným prístupom pre prácu z domu počas Covidu. Pretrvávajúce napätie medzi hlavnými svetovými mocnosťami tiež viedlo k nárastu štátom sponzorovaných kybernetických útokov a špionážnych aktivít.

V roku 2022 sa hrozby kybernetickej bezpečnosti neustále vyvíjali a stávali sa sofistikovanejšími. Ransomvér aj naďalej predstavoval veľký problém, pričom mnohé organizácie sa stali obeťou útokov. Kyberzločinci sa čoraz častejšie zameriavali na cloud infraštruktúru a vzdialených pracovníkov. Social engineering útoky, ako napríklad phishing a zneužitie elektronickej pošty (BEC), boli medzi útočníkmi naďalej populárne. Okrem toho sa objavilo viacero významných prípadov narušenia ochrany údajov, ktoré viedli k strate citlivých osobných a finančných informácií. V reakcii na tieto hrozby, organizácie a vlády zintenzívnili svoje úsilie a zlepšili kybernetickú bezpečnosť a ochranu pred útokmi.

Preskúmajte najnovší výskum spoločnosti radware, v ktorom nájdete kľúčové informácie o roku 2022 - a odporúčania, ako si zachovať bezpečnosť v roku 2023

 

Celá správa_Zdroj: Global Threat Analysis Report 2022

Prehľadná informačná správa: Executive Summary

Zhrnutie: Radware Full Year 2022 Report: Malicious DDoS Attacks Rise 150%

Komentáre

2024 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger