Novinky

Check Point Software predstavuje novú verziu ochrany pred škodlivými súbormi pre mobilné zariadenia

9.6.2022 Jk

Nová verzia Check Point Harmony Mobile, popredného riešenia pre mobilné hrozby, teraz dokáže blokovať sťahovanie škodlivých súborov do mobilných zariadení, čím zabraňuje kybernetickým útokom na organizácie prostredníctvom súborov.

Spoločnosť Check Point® Software Technologies Ltd., popredný svetový poskytovateľ riešení kybernetickej bezpečnosti, oznamuje dostupnosť najkomplexnejšej kybernetickej ochrany proti hrozbám súvisiacim s mobilnými zariadeniami vďaka novej verzii riešenia Harmony Mobile, ktoré zabraňuje sťahovaniu škodlivých súborov. Harmony Mobile je prvým riešením proti mobilným hrozbám spomedzi popredných dodávateľov v odvetví, ktoré zabraňuje sťahovaniu škodlivých súborov do mobilných zariadení. Táto verzia ďalej rozširuje riešenie Harmony Mobile o ďalšie bezpečnostné funkcie vrátane hodnotenia zraniteľnosti operačného systému, pokročilých možností zmierňovania škôd na zariadeniach Samsung, ľahko spravovateľnej kontroly HTTPS a ďalších funkcií, čím poskytuje najkomplexnejšie riešenie mobilného zabezpečenia.

S globálnym prechodom na vzdialenú a hybridnú prácu zamestnanci čoraz častejšie používajú mobilné zariadenia na vykonávanie kritických obchodných úloh alebo na prístup k citlivým firemným informáciám a ich zdieľanie. Vďaka tomu sa mobilné zariadenia zamestnancov stali významným vstupným bodom pre kybernetických zločincov. Podľa prieskumu Check Point Research (CPR) takmer všetky organizácie (97 %) čelili za posledné dva roky mobilným hrozbám, pričom jedným z najviac prehliadaných spôsobov je sťahovanie súborov. Ako príklad možno uviesť kritickú zraniteľnosť v aplikácii Instagram, ktorá by útočníkovi poskytla možnosť prevziať účet obete a premeniť jej telefón na špionážny nástroj, a to jednoduchým odoslaním škodlivého obrazového súboru.

Nová ochrana súborov Harmony Mobile funguje na základe využitia služby Threat Cloud spoločnosti Check Point, ktorá skenuje stiahnuté súbory na prítomnosť škodlivých úmyslov. V prípade, že sa takýto zámer nájde, sťahovanie sa úplne zablokuje a škodlivý súbor sa nikdy nedostane do zariadenia. V prípade telefónov so systémom Android dokáže Harmony Mobile skenovať aj súbory v úložisku mobilného zariadenia a v prípade nájdenia škodlivého súboru upozorní používateľa aj správcu. Používateľovi sa odporučí, aby súbor vymazal, a správca sa môže rozhodnúť obmedziť prístup zariadenia k podnikovým zdrojom.

Rafi Kretchmer, viceprezident pre produktový marketing v spoločnosti Check Point Software Technologies, uviedol: "Väčšina mobilných bezpečnostných riešení, ktoré sú dnes na trhu, dokáže skenovať len súbory, ktoré súvisia s mobilným operačným systémom, ako sú aplikácie a profily iOS. Nechránia tak mobil pred inými typmi škodlivých súborov, ako sú spustiteľné súbory, súbory MS Office, PDF a ďalšie. Keďže sme čoraz viac závislí od mobilných telefónov, kyberzločinci sa na ne čoraz častejšie zameriavajú, a preto nikdy nebolo dôležitejšie mať spoľahlivé riešenie na zabezpečenie mobilných telefónov, ktoré vás ochráni pred akýmkoľvek typom súborov."

 

Viac informácií o Harmony Mobile Release 4.0 nájdete na blogu spoločnosti Check Point.

Komentáre

2024 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger