Novinky

Bezpečnostný test firewallu NGFW spoločnosťou Miercom

9.2.2023 Sectec

Spoločnosť Check Point poverila spoločnosť Miercom vykonaním konkurenčného testovania účinnosti zabezpečenia Check Point Next Generation Firewalls (NGFW) v porovnaní s produktmi spoločností Cisco, Fortinet a Palo Alto Networks. Testovanie zahŕňalo overenie účinnosti viacerých bezpečnostných licencií ako antivírus, antimalvér, IPS , anti-bot, URL Filtering, sandboxing, machine learning a ochrany proti phishingu.

Chcete vediet ako obstával Check Point v testovaní? Stiahnite si najnovší report a dozviete sa viac.

Kritická miera prevencie v prvých 24 hodinách:

Check Point viedol v skupinovom teste pre okamžitú prevenciu všetkých vzoriek malvéru. Prvých 24 hodín malvérovej kampane je najnebezpečnejších a je to kritický čas na zastavenie útoku skôr, ako sa rýchlo rozšíri a vytvorí rozsiahle škody.

Testy prevencie a detekcie malvéru Zero+1 DayCheck Point zabránil viac ako 99,7 % nového malvéru z komplexného súboru súborov a typov súborov vrátane spustiteľných súborov, dokumentov a archivovaných súborov, ktoré neboli staršie ako jeden deň. Check Point viedol s najvyšším skóre, keď zabránil 99,7 % stiahnutí malvéru.

Falošne pozitívna detekcia malvéru: Obsah falošne nahlásený ako škodlivý vytvára zbytočnú pracovnú záťaž a stres pre bezpečnostné tímy. To následne vyvoláva sebauspokojenie a znižuje celkovú bezpečnostnú pozíciu organizácie a účinnosť zabezpečenia. Check Point viedol skupinu s najnižšou mierou falošne pozitívnej detekcie 0,13 %.

Prevencia phishingu: Prvých 24 hodín je opäť najkritickejším obdobím na blokovanie útokov. Spoločnosť Check Point preukázala, že má najlepšiu celkovú prevenciu proti phishingovým URL adresám, pričom využíva svojej nedávno vydanej verzie "Titan" (R81.20) pokročilé možnosti hlbokého učenia AI. Check Point viedol s 99,9 % mierou prevencie phishingu a škodlivých URL adries.

Integrovaná technológia strojového učenia: Hodnotili sme každý produkt dodávateľa s najagresívnejšími dostupnými nastaveniami detekcie a funkciami detekcie vrátane strojového učenia (ML). Spoločnosti Check Point a Fortinet jedinečným spôsobom integrujú funkcie ML do okamžitej detekcie a reakcie na blokovanie. Mali sme tiež možnosť otestovať Palo Alto Network vo verzii 10.2.3 a ich najnovšiu verziu 11.0 a pozorovali sme zlepšenie v ich Inline ML detekcie, ale žiadne zlepšenie v celkovej prevencii pri týchto testoch.

 

Komentáre

2024 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger