Novinky

Spoločnosť Thales predstavuje inteligentnú ochranu CipherTrust na automatizáciu zabezpečenia citlivých údajov

11.1.2022 Jk

  • ​​​​​​Nové riešenie ponúka automatizovaný pracovný postup na zisťovanie, ochranu a kontrolu údajov pomocou šifrovania a kontroly prístupu
  • Postavené na platforme CipherTrust Data Security Platform spoločnosti Thales, ktorá ďalej zjednodušuje, zefektívňuje a znižuje zložitosť ochrany údajov
  • Zjednodušuje plnenie požiadaviek na ochranu osobných údajov vyplývajúcich z hlavných regulačných a priemyselných mandátov

Na základe úspechu platformy CipherTrust Data Security Platform spoločnosť Thales vydala CipherTrust Intelligent Protection, nové riešenie, ktoré ďalej zjednodušuje zložitosť prevádzky a posilňuje úsilie o bezpečnosť údajov pomocou automatizovaných procesov, ktoré zisťujú, chránia a kontrolujú citlivé údaje kdekoľvek. Organizácie, ktoré čelia obrovskému nárastu dát, môžu pomocou CipherTrust Intelligent Protection chrániť všetky citlivé informácie bez dodatočných nákladov a zložitosti tradičných produktov a služieb na ochranu dát. Po objavení citlivých údajov a ich klasifikácii na základe profilov zraniteľnosti a iných rizík nové riešenie automaticky chráni rizikové údaje šifrovaním a spoľahlivou kontrolou prístupu.

CipherTrust Intelligent Protection je konfigurácia riešenia v rámci platformy Thales CipherTrust Data Security Platform, ktorá spolupracuje s CipherTrust Manager, CipherTrust Data Discovery and Classification a CipherTrust Transparent Encryption - ide o komplexné riešenie, ktoré poskytuje jednotný prístup. CipherTrust Intelligent Protection rieši vyvíjajúce sa výzvy v oblasti dodržiavania právnych predpisov tým, že uľahčuje zrýchlenie času na dosiahnutie súladu s automatickými kontrolami ochrany údajov. Ponúka tiež ľahko použiteľné, vopred naprogramované nástroje na rýchle a efektívne zabezpečenie neštruktúrovaných citlivých údajov v lokálnom prostredí a v cloude.

 

Zníženie zložitosti ochrany údajov pomocou integrovanej automatizácie

Keďže organizácie zápasia s rozširujúcimi sa súbormi údajov, trvalou prácou z domu alebo hybridnými kancelárskymi systémami a zvýšeným využívaním služieb viacerých cloudov, nedostatočný prehľad ohrozuje ich citlivé údaje. V správe spoločnosti Thales Data Threat Report 2021 sa zistilo, že používanie infraštruktúry založenej na cloude vystavuje organizáciu novým rizikám, pretože sa rozširuje jej dátová stopa, a vyvoláva obavy z prevádzkovej zložitosti. Menej ako štvrtina (24 %) respondentov uviedla, že má úplnú vedomosť o tom, kde sú ich údaje uložené. Konfigurovateľné zásady so zabudovanými šablónami na rýchle zisťovanie a klasifikáciu neštruktúrovaných citlivých údajov sa môžu použiť na ochranu údajov v lokálnom prostredí a v cloude.

"Služby cloud computingu a požiadavky na bezpečnosť údajov budú len zložitejšie, pretože organizácie sa snažia držať krok s novými a vyvíjajúcimi sa pracovnými prostrediami," povedal Todd Moore, viceprezident pre šifrovacie produkty v spoločnosti Thales. "Zvýšená zložitosť prevádzky si vyžaduje zjednodušené bezpečnostné postupy a CipherTrust Intelligent Protection firmám výrazne uľahčuje proaktívne zabezpečenie údajov na základe známych zraniteľností a predpisov o ochrane osobných údajov, čo znižuje celkové obchodné riziko. Intelligent Protection poskytuje automatizáciu, takže zákazníci môžu bez obáv prevziať opatrenia na zabezpečenie údajov do vlastných rúk pomocou riešenia typu "všetko v jednom."

 

Zrýchlenie času na dosiahnutie súladu

Dnešné podniky a organizácie musia zostať v súlade so širokou škálou nariadení a mandátov vrátane nariadení GDPR, CCPA, HIPAA a PCI DSS. Zákony a nariadenia o ochrane osobných údajov nie sú nikdy statické - pravidelne sa objavujú nové a existujúce sa často vylepšujú, takže je pre vás ťažké držať krok. Integrované a automatizované riešenie pomáha eliminovať mŕtve uhly a ľudské chyby, čo predstavuje značný rozdiel pri dodržiavaní rôznych predpisov.

"Toto komplexné riešenie kombinuje to najlepšie z technológie Ground Labs na zisťovanie údajov s platformou CipherTrust Data Security Platform spoločnosti Thales, aby organizáciám poskytlo možnosť automaticky zisťovať, klasifikovať a udržiavať citlivé údaje v bezpečí, či už sú na lokálnej úrovni alebo v cloude," povedal Stephen Cavey, spoluzakladateľ a hlavný evanjelista spoločnosti Ground Labs. "Naše partnerstvo so spoločnosťou Thales podčiarkuje naše spoločné poslanie chrániť našich zákazníkov bez ohľadu na to, kde ukladajú svoje údaje - a vďaka tejto spolupráci môžeme lepšie uspokojiť potreby zákazníkov v oblasti zabezpečenia údajov dnes aj v budúcnosti."

"Riadenie rizík je pre vedúcich pracovníkov v oblasti IT čoraz väčšou záťažou nielen kvôli objemu a sofistikovanosti kybernetických útokov, ale aj kvôli prevádzkovej zložitosti správy rôznorodých bezpečnostných produktov a služieb," povedal Frank Dickson, programový viceprezident pre bezpečnosť a dôveru v spoločnosti IDC. "Skutočne integrované platformy, ktoré automatizujú zisťovanie, klasifikáciu a ochranu citlivých údajov, môžu organizáciám pomôcť znížiť tvrdé náklady aj riziká spojené so spájaním riešení viacerých dodávateľov a zároveň riešiť a zmierňovať mäkké náklady zjednodušením prevádzky zabezpečenia údajov a dodržiavania predpisov."

 

Odhaľovanie a odstraňovanie bezpečnostných medzier

Nájsť spôsob, ako rýchlo identifikovať medzery v dodržiavaní predpisov v oblasti údajov a potenciálne bezpečnostné riziká, je mimoriadne dôležité. Použitie vysoko výkonného a presného vyhľadávacieho nástroja je mimoriadne užitočný spôsob, ako nájsť údaje podliehajúce predpisom, o ktorých existencii organizácie možno ani netušia. CipherTrust Data Discovery and Classification poskytuje na základe rizík návod, aké konkrétne údaje treba šifrovať. Prepojenie tohto procesu zisťovania s CipherTrust Transparent Encryption poskytuje organizáciám rýchlu cestu k automatickému odhaleniu a odstráneniu bezpečnostných medzier.

 

Pôvodný článok: https://cpl.thalesgroup.com/about-us/newsroom/intelligent-data-protection-solution-press-release

 

Komentáre

2023 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger