Novinky

Forcepoint oznamuje akvizíciu s Depp Secure

8.10.2021 Np

S rastúcou potrebou používať a zdieľať citlivé údaje z akéhokoľvek miesta, sa vytvára priestor pre zraniteľnosť škodlivými kódmi, znehodnotenie údajov,  alebo tiež krádež citlivých informácií. Technológia „Content, Disarm and Reconstruction“ (CDR) je nová a prelomová metóda na ochranu pred potenciálne nebezpečným narušením bezpečnosti pomocou malvéru v bežne používaných súboroch.

Použitím technológie CDR bude v bežne používaných súboroch, vrátane MS Office, PDF, obrázkov atď., odstránený nebezpečný malvér a to formou pretvorenia na nový bezpečný súbor, v ktorom sa odstránil škodlivý obsah.  Po spracovaní prostredníctvom CDR môžu byť tieto súbory bezpečne poskytované napr. vládnym organizáciám, organizáciám kritickej infraštruktúry a aj podnikom bez toho, aby bol naďalej poskytovaný súbor, ktorý obsahuje škodlivý obsah.

Prelomová technológia na odstránenie hrozby malvéru je zameraná primárne na zníženie, zmiernenie bezpečnostných incidentov v oblasti kompromitovaných súborov, ktoré by mohli viesť k ďalším bezpečnostným rizikám pre organizácie. Zabrániť napr. Ransomware útokom, ktorým sú organizácie  vystavené takmer každých 11 sekúnd, si vyžaduje nepretržitú ochranu kritických údajov. Vládne organizácie ako aj korporácie a súkromné podniky si v súčasnom priestore vyžadujú pokročilé nástroje na odstránenie malvéru so silným portfóliom bezpečnostných služieb, ktoré môžu byť nasadené podľa požiadaviek a nasmerované tak, aby údaje mohli byť bezpečne zdieľané v požadovanom dátovom priestore.

To je jeden z dôvodov, prečo sme dnes poctení, že môžeme predstaviť akvizíciu spoločností Forcepoint a Deep Secure, lídra v oblasti kybernetickej bezpečnosti so sídlom v Spojenom kráľovstve. Platforma Deep Secure Threat Removal s CDR rieši potrebu ochrany novej generácie, ktorá presahuje anti-malware založený na detekcii.

 

ZDROJ: Pre viac informácií kliknite na link

Komentáre

2022 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger