Sectec think secure
Security day 2017
29. marec 2017
od 8:00 do 17:00 hod.

Kongresové centrum Technopol Bratislava

ĎAKUJEME Svojou účasťou ste získali

prehľad o aktuálnych hrozbách vo svete IT

rady a ukážky z praxe

prístup k informáciam určených pre IT odborníkov

príležitosť na diskusiu s IT expertmi

informácie o novinkách zo sveta IT bezpečnosti

nové užitočné kontakty

hodnotné ceny v tombole

Hlavná téma konferencie Kybernetická kriminalita ako služba (CyberCrime as a Service)

Spoločnosť Sectec, ako jediný distribútor s pridanou hodnotou zameraný na bezpečnosť, Vás pozýva na každoročnú konferenciu, zameranú na bezpečnosť v oblasti IT. Ide o najväčšiu konferenciu v rámci IT bezpečnosti na Slovensku. Na konferencii pravidelne privítame až 250 účastníkov z rôznych oblastí, pričom jej cieľovým zameraním sú koncoví užívatelia zo všetkých oblastí trhu.

Partnermi konferencie sú každoročne svetovo známe spoločnosti a leadri v oblasti bezpečnosti informačných technológií a taktiež systémoví integrátori, ktorí predstavujú konkrétne implementácie so slovenského trhu.

pozrieť spíkrov
Ako to vyzeralo
minulý rok

program 2017
8:00 Registrácia / Raňajky
8:30 Otvorenie konferencie
8:40 Keynote: Rukojemníci hackerov
9:00 Palo Alto Networks - Zastavovanie pokročilých a cielených útokov nebolo nikdy možné.
9:10 Forcepoint - Ochrana ľudského faktoru
9:20 Imperva – Protecting your Data and Applications
9:30 Radware - DDoS ochrana
9:40 Flowmon - "From Zero to Hero”
9:50 Novicom - Cesta k efektivní a bezpečné síti
10:00 Kaspersky - 20 rokov inovácií s Kaspersky Lab
10:10 Gemalto - Bringing trust to the connected world
10:20 Checkmarx - Start of Safe Applications
10:30 Prestávka
11:00 BLOK A: Kaspersky - Patentovaná ochrana proti ransomware a 0-day malware
  BLOK B: Disig - WAF vs. real attack
11:30 BLOK A: Novicom - Výhody integrovaného řízení a zabezpečení sítě
  BLOK B: Soitron - Ako investície do Cyber Security efektívne šetria peniaze
12:00 BLOK A: Imperva - GDPR and protecting your Data from Inside Attacks
  BLOK B: Safetica - Ako predísť bezpečnostným incidentom zvnútra vašej firmy
12:30 BLOK A: Radware - Story of the Mirai botnet
  BLOK B: Flowmon - Network Visibility for Dummies
13:00 Obed
14:20 BLOK A: Citadelo - Air Gap hacking
  BLOK B: Safetica - GDPR v praxi
15:00 BLOK A: Gemalto - Enterprise Security in CLOUDy Times
  BLOK B: LYNX - Nové možnosti ochrany pred novou generáciou sieťových útokov
15:30 BLOK A: Palo Alto Networks - Prevencia je možná
  BLOK B: Anasoft - Účinná ochrana dátových úložísk pred Ransomware v korporátnom prostredí
16:00 BLOK A: Forcepoint - Ochrana ľudského faktoru (technická časť)
  BLOK B: Toonet - Temná strana nespí - nastavme pasce!
16:30 Tombola
registrovať
11:00 - 13:00 WORKSHOP 1
Palo Alto Networks - Ultimate Testdrive
14:00 - 15:00 WORKSHOP 2
How to properly use Flowmon tools
15:00 - 16:00 WORKSHOP 3
Kaspersky - Hands on LabZOZNAM PREDNÁŠOK a spíkrov 2017 vypočujte si to najlepšie

Konferenciou bude sprevádzať Ľubomír Straka

   

Ľubomír Straka

Ľubomír založil reláciu a redakciu technologických správ v TA3 v roku 2002. Od roku 2001 pracuje v TA3, pracoval ako redaktor ekonomickej redakcie a aj ako moderátor rôznych publicistických relácii a hlavných správ. Rovnako je hlavný dramaturg a scénarista relácie Svet technológii. V televíziach je od roku 1997. V roku 2014 spustil vlastný webový projekt so zameraním na technológie www.techpedia.sk

Key Note - Rukojemníci hackerov

Konvenčné nástroje bezpečnosti strácajú krok s dobou. Súčasné trendy online zločinu sme pred rokmi považovali za science fiction. Dnes sú realitou. Čo bude o rok? Hackeri sa pripravujú už dnes. Ako ochrániť biznis pred zdrvujúcim útokom vo vašej firme, o ktorom sa dozviete až z titulnej strany novín?

Tomáš Zaťko - Citadelo, CEO

Tomáš hackol banku, v ktorej máte peniaze. Nebojte sa - na strane tých dobrých. S platnou zmluvou a s cieľom pomôcť. Prvé programy písal ako osemročný na Didaktiku M. V dvanástich rokoch sa na programátorsej súťaži MINIPROG stretol s Jurajom Bednárom, s ktorým neskôr založil firmu Citadelo.

V živote prešiel cez programovanie, správu unix/linux systémov, sietí a penetračné testovanie. Už počas univerzitného štúdia robil prvé penetračné testy finančných inštitúcií. Je hacker na vašej strane.

Palo Alto Networks - Zastavovanie pokročilých a cielených útokov nebolo nikdy možné.

 

Peter Lechman - Regional Sales Manager, Eastern Europe Palo Alto Networks

Peter má viac ako 10 ročnú skúsenosť v IT sektore. V minulosti pracoval na rôznych obchodných pozíciách v Cisco Systems Česká republika. V Palo Alo Networks je zodpovedný za predaj a rozvoj obchodných aktivít v regióne východnej Európy.

Forcepoint - Ochrana ľudského faktoru

   

Igor Urban - Territory Account Manager SK, HU Forcepoint

Igor Urban sa pohybuje v oblasti predaja informačnej bezpečnosti už 15 rokov, počas ktorých pracoval  ako obchodný zástupca, obchodný riaditeľ u systémového integrátora, následne ako výkonný riaditeľ value add distribučnej spoločnosti zameranej na IT bezpečnosť a od roku 2012 pôsobí v spoločnosti Forcepoint (bývalý Websense).

Imperva - Protecting your Data and Applications

 

Jakub Orkiszewski – Account Executive Eastern Europe, Imperva

Jakub Orkiszewski má 10 ročné skúsenosti v oblasti IT. V Imperve je zodpovedný za predaj a obchodné aktivity v regióne východnej Európy, ktorý zahrňuje Pobaltské štáty, Poľsko, Slovensko, Českú republiku, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

Radware - DDoS ochrana

 

Petr Lasek - Technical Account Manager CEE, Radware

Petr Lasek má dlhoročné skúsenosti v IT, predovšetkým v oblasti sieťových technológií a bezpečnosti. Pôsobil v spoločnostiach ako je Allot Communication alebo HP. Posledných 5 rokov pôsobí ako Technical Account Manager v spoločnosti Radware za region CEE.

"From Zero to Hero” ... príbeh firmy Flowmon Networks

 

Marián Lamoš - Business Consultant, Flowmon Networks

Marian Lamoš zastáva pozíciu Business Consultant v spoločnosti Flowmon Networks. Niekoľko ročné bohaté skúsenosti z pôsobenia u technologických lídrov ako IBM, Oracle, ci CISCO zúročuje pri rozvoji a udržiavaní partnerského segmentu pre predaj riešení Flowmon na Slovensku.

Novicom - Cesta k efektivní a bezpečné síti

 

Jindřich Šavel - Sales Director, Novicom

Jindřich je obchodným riditeľom spoločnosti Novicom. V priebehu viac než 25 rokov strávených v IT pôsobil predovšetkým v oblastiach predaja infraštruktúry, správy dokumentov a v poslednej dobe predovšetkým v sieťovej a kybernetickej bezpečnosti. Vo svojej kompetencii má oblasti produktovej stratégie, obchodu, marketingu a rozvoja zahraničních aktivít, kde se snaží uplatniť svoje dlhoročné zkúsenosti s budovaním predejných sietí.

20 rokov inovácií s Kaspersky Lab

Petr Kuboš - Regional Sales Manager, Eastern Europe, Kaspersky Lab

Petr má viac než 15 rokov skúseností na rôznych obchodných pozíciach, predovšetkým v oblasti telekomunikácií a IT. V Kaspersky Lab má Petr na pozícii Regionálneho Sales Managera pre región CEE na starosti rozvoj obchodných aktivít týkajúcich sa komplexných bezpečnostných riešení pre segment Enterprise, B2B zákazníkov a xSP poskytovateľov služieb.

Gemalto - Bringing trust to the connected world

 

Michal Antoniak - Sales Manager CEE, Gemalto

Michal pracoval v telekomunikačnom sektore spoločnosti Nokia, následne viedol obchodné oddelenie v spoločnostiach zameraných na IT bezpečnosť ako CheckPoint, Fortinet, Trend Micro a Radware. Od roku 2013 je zodpovedný za rozvoj partnerskej siete v strednej a východnej Európe v Gemalto.

Checkmarx - Start of Safe Applications

Či o nich vieme alebo nie, hackeri zásadne zmenili to, akým spôsobom dnes vnímame technológie.

Moni Stern, Director of Sales Central Europe, Checkmarx

Moni Stern sa v oblasti informačných technológií pohybuje už viac ako 40 rokov Začínal ako systémový analytik, počas čoho získal rozsiahle znalosti o IT trhu. V minulosti pracoval pre spoločnosti AMDOCs, SunGard alebo Informatica. Od roku 2010 pôsobí v spoločnosti Checkmarx ako obchodný riaditeľ pre strednú Európu s rozsiahlymi technickými znalosťami o SAST (Static Application Security Testing) a zameraním sa na zvýšenie povedomia o SAST v regióne.

Patentovaná ochrana proti ransomware a 0day malware

Ukážka patentovaných technológií Kaspersky Lab, tvoriacich komplexnú ochranu dát pred napadnutím útokmi 0day malware a ransomwarom.

Michal Lukáš, Presales Engineer & Certified Trainer Eastern Europe, Kaspersky Lab

Michal má viac než 15 rokov skúseností v oblasti IT a bezpečnostných technologií a tiež obchodu.Už štvrtý rok zastupuje Kaspersky Lab vo východnej Evropě na pozícii Presales Engineer.

WAF vs. real attack

Ako efektívne sa vie WAF vysporiadať s reálnymi útokmi? Na príkladoch konkrétnych útokov  analyzované reakcie a vlastnosti  web aplikačného firewallu.

Juraj Sakala, Disig

Juraj Sakala pôsobí ako senior specialista IT bezpečnosti v spoločnosti Disig, a.s. V oblasti bezpečnosti IT pracuje viac ako 14 rokov a zameriava sa najmä na sieťovú bezpečnosť.

Výhody integrovaného řízení a zabezpečení sítě

Kybernetická bezpečnost je dnes komplexní disciplínou a není možné ji stavět jen na ochraně perimetru a klientů. Je nutné se věnovat rovněž oblastem pokročilé detekce, správy a zabezpečení interní sítě. Prezentace představí, jak toho lze efektivně dosáhnout s využitím integrovaného DDI/NAC řešení AddNet.

Jindřich Šavel - Sales Director, Novicom

Jindřich je obchodným riditeľom spoločnosti Novicom. V priebehu viac než 25 rokov strávených v IT pôsobil predovšetkým v oblastiach predaja infraštruktúry, správy dokumentov a v poslednej dobe predovšetkým v sieťovej a kybernetickej bezpečnosti. Vo svojej kompetencii má oblasti produktovej stratégie, obchodu, marketingu a rozvoja zahraničních aktivít, kde se snaží uplatniť svoje dlhoročné zkúsenosti s budovaním predejných sietí.

Ako investície do Cyber Security efektívne šetria peniaze

Za akých okolností prinášajú bezpečnostné riešenia úspory? Je potrebné primárne investovať do prevencie, detekčných riešení alebo incident response? Ako teda rozhodovať o investíciách do bezpečnosti?

Štefan Porubčan - manažér Security Business Unit, Soitron

Štefan Porubčan pôsobí v oblastiach riadenia IT služieb a informačnej bezpečnosti už 10 rokov. Od roku 2011 je držiteľom certifikátu CISA a od roku 2015 aj ITIL Expert. Aktuálne už tretím rokom pôsobí v spoločnosti Soitron na pozícii manažér Security Business Unit, kde vedie tím špecialistov zaoberajúcich sa pokročilými bezpečnostnými riešeniami a súvisiacimi službami.

GDPR and protecting your Data from Inside Attacks

Dáta sú najcennejším majetkom organizácie. Ak chcete byť efektívni vo svojej práci, zamestnanci potrebujú prístup k firemným dátam. V prípade, že sú interní používatelia ohrození, neopatrní, alebo vykonávajú záškodnícku činnosť, podnikové dáta sú vystavené bezpečnostnému a regulačnému riziku.

V uplynulom roku väčšina bezpečnostných špecialistov upozornila na nárast vnútorných hrozieb, čo sa pripisuje nedostatočnej bezpečnostnej stratégii ochrany dát.

Prednáška bude v anglickom jazyku

Drew Shuil – VP Global Product Strategy, Imperva

Drew má 18 rokov skúseností v oblasti informačnej bezpečnosti a podnikového softvéru. Za posledných 9 rokov v spoločnosti Imperva zastával vedúce pozície a bol v kontakte so zákazníkmi v 22 krajinách. Drew je zároveň úspešným rečníkom na odborných podujatiach, ako sú konferencie RSA a ISSA.

Nové možnosti ochrany pred novou generáciou sieťových útokov

Ako využiť pokročilé funkcie firewallov novej generácie (NGFW) na odhalenie a ochranu pred útokmi novej generácie.

Ján Vaľo, LYNX

Ján je expert na oblasť sieťovej bezpečnosti s viac ako 15 ročnou praxou v danej oblasti.

Story of the Mirai botnet

Jeden ze zákonů dialektiky se týká kvantity a kvality a velice zjednodušeně říká, že kvantitativní změny jsou příčinou kvalitativního skoku. IoT je praktickým potvrzením tohoto vztahu. Množství IoT zařízení vytváří z pohledu bezpečnosti novou situaci a nedávné DDoS útoky jsou toho dokladem. DDoS útoky generované pomocí Mirai botnetu dosáhly nových rekordů – přes 1Tbps. Jak to proběhlo, jaká byla motivace a lze se před takovým rizikem bránit?

Petr Lasek - Technical Account Manager CEE, Radware

Petr Lasek má dlhoročné skúsenosti v IT, predovšetkým v oblasti sieťových technológií a bezpečnosti. Pôsobil v spoločnostiach ako je Allot Communication alebo HP. Posledných 5 rokov pôsobí ako Technical Account Manager v spoločnosti Radware za region CEE.

Network Visibility for Dummies

Viditelnosť do sieťovej prevádzky je klúčovým elementom zefektívnenia MTTR (“mean time to response”) vo všetkých organizáciách. Vysvetlíme si, ako je možné skrátiť túto dobu z hodín na minúty a aky to má skutočne dopad na kritické byznys služby poskytujúce IT oddeleniami.  Od rýchlej detekcie, cez kvalitný reporting, až po forenzné analýzy… s tým všetkým môže pomoôť riešenie Flowmon.

Roman Čupka - Regional Country Manager, Flowmon Networks

Roman zastáva pozíciu Regional Country Managera v spoločnosti Flowmon Networks, má viac ako 10 ročné skúsenosti s ICT infraštrukturálnymi riešeniami, sieťovými riešeniami, BI a informačnou a technologickou bezpečnosťou. Posledné roky pomáha s budovaním a etablovaním značky Flowmon na okolitých trhoch.

Ochrana ľudského faktoru – technická časť?

Je každý z nás nositeľom crimeware?  Forcepoint pomáha s ochranou dát a systémov tým, že rozumie ľudskému správaniu a motiváciám, keď pracujú s Vašimi kritickými dátami.

Miroslav Bajgar, Forcepoint

Miroslav pracuje pre Forcepoint (predtým Websense) takmer 10 rokov. Je zodpovedný za technické návrhy a integráciu riešení Forcepoint pre zákazníkov, taktiež za školenia a komunikáciu s partnermi a zákazníkmi. Veľmi rád sleduje celý cyklus projektov od úvodnej potreby zákazníka až po finálnu implementáciu a podporu nasadeného reišenia.

Air Gap hacking

Príspevok sa zaoberá konceptom fyzickej izolácie siete ako nosného prvku bezpečnosti. Tzv. Air gap v minulosti predstavoval, a pre mnohých dodnes stelesňuje najspoľahlivejšiu a neprekonateľnú obranu pred útokom na vnútornú sieť. Tento druh zabezpečenia sa tradične aplikuje v armádnom prostredí, riadiacich a kontrolných centrách kritickej infraštruktúry, u lekárskych nástrojov ovplyvňujúcich ľudský život atď. V tomto príspevku si ukážeme na reálmon modeli vodnej priehrady, ako je možné na tento prvok bezpečnosti zaútočiť.

Tomáš Zaťko - Citadelo, CEO

Tomáš hackol banku, v ktorej máte peniaze. Nebojte sa - na strane tých dobrých. S platnou zmluvou a s cieľom pomôcť. Prvé programy písal ako osemročný na Didaktiku M. V dvanástich rokoch sa na programátorsej súťaži MINIPROG stretol s Jurajom Bednárom, s ktorým neskôr založil firmu Citadelo.

V živote prešiel cez programovanie, správu unix/linux systémov, sietí a penetračné testovanie. Už počas univerzitného štúdia robil prvé penetračné testy finančných inštitúcií. Je hacker na vašej strane.

Enterprise Security in CLOUDy Times

Riešenia Gemalto Identity a Data Protection sú základne kamene pre posilnenie bezpečnosti IT a strážia dôvernosť tým, že umožňujú silnú autentizáciu používateľov, serverov, aplikácii, služieb rovnako ako sa používa pre e-mail, šifrovanie dát nielen pod strechou ale aj pod zatiahnutou oblohou.

Prednáška bude v anglickom jazyku

Michal Antoniak - Sales Manager CEE, Gemalto

Michal pracoval v telekomunikačnom sektore spoločnosti Nokia, následne viedol obchodné oddelenie v spoločnostiach zameraných na IT bezpečnosť ako CheckPoint, Fortinet, Trend Micro a Radware. Od roku 2013 je zodpovedný za rozvoj partnerskej siete v strednej a východnej Európe v Gemalto.

Safetica - GDPR v Praxi

Bezpečnosť osobných údajov je jedna z dôležitých požiadaviek GDPR. V rámci prednášky si vysvetlíme, ako budovať bezpečnosť citlivých dát v praxi. Ukážeme si technické riešenia, ktoré môžu celému procesu ochrany osobných údajov pomôcť a nazdieľame skúsenosti firiem, ktoré už podobným procesom prešli

Matej Zachar, Project & Security Manager, Safetica Technologies

Matej pracuje na pozícii bezpečnostného projektového manažéra vo firme Safetica Technologies s.r.o. Po vyštudování informačnej bezpečnosti na Fakulte Informatiky Masarykovej Univerzity v Brne se zameral na ochranu citlivých dát v organizáciách po celom svete. Ako projektový manažér viedol desiatky úspešných projektov zabezpečenia dát. Okrem toho má skúsenosti s riadením informačnej bezpečnosti, realizáciou bezpečnostných auditov a analýzou rizík.

Prevencia je možná

Phising, ransomware, odcudzenie a zneužitie prihlasovacích udajov, zneužitie 0-day exploitov sú dnes bežné formy ako sa snažia útožnici ziskať prístup k citlivým dátam. Ako preventívne zabrániť týmto hrozbám v čo najkratšom čase, automaticky a bez ohľadu na to, či je užívateľ bezpečne pripojený k podnikovej sieti, alebo je mimo nej? Ako zabrániť užívateľom aby nezadávali svoje prihlasovacie údaje kde to nie je povolené a nepristupovali na podvrhunté stránky?

Jakub Jiříček, CISSP, CNSE, Systems Engineer - Eastern Europe, Palo Alto Networks

Už počas štúdia pracoval Jakub Jiříček v odbore informačných technológií. Skúsenosti získal v spoločnostiach Digital Equipment, Symantec a tiež pri vlastnom podnikaní. Od roku 2002 sa špecializuje na oblasť počítačovej bezpečnosti. V spoločnosti Palo Alto Networks má na starosti technické pre-sales aktivity vo východnej Európe.

Účinná ochrana dátových úložísk pred Ransomware v korporátnom prostredí

Praktická ukážka účinku súborového firewallu.

Dokážete ochrániť svoje dáta pred Ransomware ? Prezentácia sa zaoberá možnosťami ochrany dát pred útokmi, malware a samozrejme Ransomware. Prináša nový pohľad na tento problém s využitím Súborového firewallu. Súčasťou prezentácie bude praktická ukážka významu súborového firewallu pre monitoring a ochranu dát.

Peter Roth - CIO, Anasoft

Peter Roth je fanúšik bezpečnostných technológií. V Anasofte vedie tím bezpečnostných expertov IT. Riadi nasadzovanie a podporu bezpečnostných technológií vo veľkých firmách

Ako predísť bezpečnostným incidentom zvnútra vašej firmy

Know-how, osobné údaje a ďalšie citlivé informácie sú tým najdôležitejším, čo firmy v dnešnej dobe majú. V rámci prednášky si ukážeme, ako ich efektívne ochrániť pred únikom či už zámerným, alebo proste tým, že niekto urobí chybu.

Matej Zachar, Project & Security Manager, Safetica Technologies

Matej pracuje na pozícii bezpečnostného projektového manažéra vo firme Safetica Technologies s.r.o. Po vyštudování informačnej bezpečnosti na Fakulte Informatiky Masarykovej Univerzity v Brne se zameral na ochranu citlivých dát v organizáciách po celom svete. Ako projektový manažér viedol desiatky úspešných projektov zabezpečenia dát. Okrem toho má skúsenosti s riadením informačnej bezpečnosti, realizáciou bezpečnostných auditov a analýzou rizík.

Temná strana nespí - nastavme pasce!

Ukážka, ako Palo Alto Networks dokáže pomôcť zabrániť nežiadúcim aktivitám a cieleným  (APT) útokom na serveroch a pracovných staniciach.

Radovan Hipik, Toonet

Radovan je expert v oblasti sieťovej bezpečnosti s viac ako 7 ročnou praxou.

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť vyskúšať si „jazdu“ na formule a súťaž o cenu najlepšieho hráča.


Partneri
Mediálni partneri:
Sectec ako distribútor s pridanou hodnotou pre:

ĎAKUJEME ZA ÚČASŤ