Novinky

GARTNER ZMIENIL RIEŠENIE FLOWMON V RÁMCI VÝSKUMU NA TÉMU OBRANY PRED DDOS

21.6.2019 Jk

Podľa  najnovšej štúdie poprednej výskumnej a poradenskej spoločnosti Gartner budú DDoS útoky narastať na svojej komplexnosti, objeme i frekvencii. Bude kľúčové postaviť obranu mimo iného na analytických nástrojoch, ako je Flowmon, ktoré dokážu útoky nielen zastaviť, ale poskytnú i ďalší kontext, napríklad pre zhodnotenie, či útok nie je zásterkou kompromitácie dát.

Výskumnú správu "DDoS: A Comparison of Defense Approaches” vydala koncom apríla dvojica analytikov Thomas Lintemuth a Patrick Hevesi ako súčasť série Gartner for Technical Professional Advice.  
"Útoky DDoS naďalej rastú v komplexnosti, objeme a frekvencii, čo ohrozuje sieťovú bezpečnosť  i tých najmenších podnikov. Odborníci v oblasti bezpečnosti a riadenia rizík musia prísť s takou obranou, ktorá bude využívať široké spektrum možností a prepojovať mitigaciu DDoS útokov s reakciou na tieto incidenty," uvádzajú autori výskumu.
 
Správa z 24. apríla 2019 sa venuje nielen porovnaniu a analýze rôznych scenárov DDoS útokov a prístupu k obrane, ale zároveň odporúča adekvátne riešenie. Flowmon je v správe spomenutý ako vhodné monitorovacie DDoS riešenie, a to v súvislosti s prispôsobiteľnou ochranou pre detekciu DDoS útokov. Je tiež uvedený v sekcii riešiacej najlepších dodávateľov pre rozšírenie existujúceho bezpečnostného riešenia. Tu je dôrazne doporučené, aby nové riešenie bolo integrované s vhodným analytickým DDoS nástrojom, ako je práve Flowmon, ktorý pomôže odhaliť, či prebiehajúci DDoS útok nie je len dymovou clonou pre iný útok cieliaci na kritické informácie.
 
"Teší nás, že vedľa oblastí Network Performance Monitoring and Diagnostics a Security je naše riešenie rozoznané Gartnerom tiež v oblasti DDoS. Štúdia zmieňuje aj našich technologických partnerov z oblasti mitigácie DDoS útokov, s ktorými riešeniami sú detekčné schopnosti Flowmonu plne integrované. Vnímame to nielen ako potvrdenie našej role v ekosystéme anti-DDoS dodavateľov, ale aj overenie nášho prístupu k problematike DDoS," uviedol Luboš Lunter, ktorý má na starosti Strategické Aliance vo Flowmon Networks.

 

Zdroj: www.flowmon.com

Komentáre

2022 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger