Novinky

Flowmon - Prípadová štúdia

10.3.2017 Kral

Tlačová správa, Gateshead (UK) / Brno (CZ) – Aspire Technology Solutions, britský poskytovateľ riadených ICT služieb, nasadil pre ochranu svojich zákazníkov pred volumetrickými útokmi české riešenie Flowmon DDoS Defender. Vďaka tomu skrátil čas od detekcie po „odrezaní“ útoku z jednej hodiny na 30 sekúnd.

Posledný report spoločnosti Deloitte označuje rok 2017 ako zlomový na ceste obrany pred DDoS útokmi. Stále rastúca intenzita hrozby, ako do množstva, tak do sily, si podľa analytikov vynúti nové prístupy k ochrane. Príčinou eskalácie útokov je pritom podľa Deloitte predovšetkým rastúci počet nezabezpečených IoT zariadení, dostupnosť online služieb, kde je možné DDoS útok objednať, aj čím ďalej väčšie prenosové rýchlosti dovoľujúce generovať viac nelegitímnej prevádzky.
Väčšina firiem pritom nie je schopná sa DDoS útokom sama brániť. Zodpovední poskytovatelia internetových služieb preto nasadzujú riešenia, ktoré ochránia kritické aplikácie ich zákazníkov pred výpadkom.
„Flowmon úplne zmenil spôsob, akým sa vysporiadavame s DDoS útokmi,“ hovorí David George, Network Convergence Consultant spoločnosti Aspire Technology Solutions, ktorá zákazníkom poskytuje profesionálne riadené služby v oblasti IT (managed services). Tá pred niekoľkými mesiacmi hľadala preverené anti-DDoS riešenie, pretože dlhodobo zápasila s volumetrickými útokmi mieriacimi na jej zákazníkov. Po dôkladnom prieskume trhu si vybrala práve riešenie Flowmon DDoS Defender.

„Naši zákazníci sa spoliehajú na 100% - nú dostupnosť infraštruktúry. Pred nasadením Flowmonu bol proces detekcie a „odrezania“ DDoS útoku manuálne a taktiež aj časovo veľmi náročný. Teraz sme však schopní všetko robiť automaticky a znížiť celkový čas mitigácie útoku pod jednu minútu. Po niekoľkých mesiacoch od nasadenia sa frekvencia útokov výrazne znížila,“ dodáva George.

Britská spoločnosť si Flowmon vybrala kvôli schopnosti poskytovať end-to-end nástroj pre ochranu pred útokmi typu odoprenia služby. Defender pokrýva celý cyklus vysporiadania sa s útokom, od okamžitej detekcie útoku, cez varovanie administrátora a rôzne možnosti mitigácie, teda „odstrihnutie“ útoku od cielenej infraštruktúry, až po nástroje pre následnú analýzu útoku.

DDoS Defender je súčasťou rodiny produktov Flowmon. Jeho jadro využíva princípy strojového učenia sa zo sieťovej prevádzky, vďaka čomu umožňuje veľmi rýchle zastavenie prebiehajúceho útoku, a to aj vo vysokorýchlostných 100G sieťach. Viac informácií je k dispozícii na samostatnej stránke.

Komentáre

2022 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger