Novinky

FLOWMON pomáha s výcvikom expertov pre kybernetickú bezpečnosť

2.9.2016 Sectec

Spoločnosť Flowmon Networks, ktorá vyvíja pokročilé riešenia pre monitorovanie a ochranu počítačových sietí, oznámila spoluprácu s britským centrom pre kybernetický výcvik CyberKombat. Vďaka tomu sa účastníci tréningových programov môžu okrem iného zoznámiť s expertnou analýzou správania v sieti ako súčasť obrannej stratégie spoločnosti.

Moderné kybernetické hrozby sa neustále menia. Bezpečnostné tímy musia byť na to pripravené, aby mohli v prípade incidentu postupovať sebaisto a eliminovať škody. V CyberKombat sú preto pre nich nachystané reálne scenáre útokov, ktoré preveria ich schopnosti a plány pre krízové momenty.

„CyberKombat je vytvorený tak, aby účastníkom sprostredkoval situáciu skutočného kybernetického útoku na organizáciu. Vďaka tomu si tu bezpečnostní špecialisti môžu otestovať svoje reakčné schopnosti a významne ich prehĺbiť,“ hovorí Alan Miller, marketingový manažér spoločnosti Satisnet, ktorá CyberKombat prevádzkuje ako súčasť svojho inovačného centra (Satisnet Innovation Centre).

Červený tím expertov Satisnetu je v rámci tréningového programu zodpovedný za útok a kompromitáciu skupiny koncových staníc. Cieľom modrého tímu je predovšetkým detekcia útoku a obrana. Flowmon zaisťuje bezpečnostný monitoring a odhaľovanie nežiaduceho správania/anomálií v sieti (NBA, network behavior analysis). „Pomocou Flowmonu získavajú bezpečnostné tímy absolútnu viditeľnosť do sieťovej prevádzky, a to vrátane aplikačnej vrstvy. V každom okamžiku tak presne vedia, čo sa v ich sieťach deje. Bezpečnostné riešenie Flowmon Anomaly Detection System im navyše dáva do rúk špičkovú technológiu na detekciu a analýzu nežiaducich anomálií a podozrivého správania v ich IT prostredí,“  vraví Artur Kane, Technology Evangelist spoločnosti Flowmon Networks.

Riešenie Flowmon ADS je časť riešenia Flowmon. Patrí k popredným produktom v oblasti NBA a vo svojich reportoch ho identifikuje agentúra Gartner. Bezpečnostným expertom poskytuje nástroj na automatickú detekciu podozrivých aktivít v sieti, útokov a pokročilých hrozieb, ktoré obchádzajú tradičné obranné prvky. Používajú ho zákazníci po celom svete, ako napr. Kia Motors, SEGA, Orange a ďalší. V Českej republike napríklad O2 IT Services, CSIRT tím Masarykovej univerzity alebo Raiffeisenbank.

CyberKombat ponúka celodenné vedenie a priamu skúsenosť s bojom proti kyberhrozbám. Do cvičenia môže byť zapojený taktiež management, ktorý počas útoku analyzuje jeho dopady prostredníctvom doručovaných top-level informácii. Cvičenie tak slúži taktiež ako podklad pre revíziu existujúcich plánov, odhalenie chýb a nájdenie priestoru na vylepšenie ochrany podniku.
 

O SATISNET

Satisnet Ltd je popredný britský dodávateľ riešení na poli IT bezpečnosti poskytujúci zákazníkom špičkovú podporu. Spoločnosť založená v roku 2004 neustále rozvíja svoje služby a buduje profesionálne vzťahy so zákazníkmi v segmentoch od štátnej správy, FTSE 250, finančné inštitúcie až po charitatívne organizácie. www.satisnet.co.uk

 

Zdroj tlačovej správy: Flowmon

Komentáre

2021 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger