Novinky

FLOWMON NETWORKS PRVÝKRÁT V „MAGICKOM KVADRANTE“ SPOLOČNOSTI GARTNER

25.2.2016 Sectec

Gartner, popredná výskumná a poradenská agentúra v oblasti informačných technológií, zaradila Flowmon Networks do magického kvadrantu riešení pre monitorovanie a diagnostiku výkonnosti sietí (Magic Quadrant for Network Performance Monitoring and Diagnostics, NPMD). Česká spoločnosť bola do magického kvadrantu zaradená na základe hodnotenia jej produktu Flowmon.

Flowmon Networks je jednou z mála európskych spoločností, ktoré sa do tohtoročného NPMD reportu dostali. 

„Byť v magickom kvadrante agentúry Gartner je poctou pre akúkoľvek technologickú firmu na svete. Sme hrdí na pokrok, ktorý sme v posledných rokoch urobili. Veríme, že práve to bolo dôvodom nášho zaradenia do magického kvadrantu riešení pre monitoring a diagnostiku výkonnosti sietí,“ hovorí Rostislav Vocilka, riaditeľ spoločnosti Flowmon Networks.

 

Tzv. magické kvadranty spoločnosti Gartner je možné považovať za vplyvné trhové štúdie poskytujúce informácie o rôznych segmentoch v odbore informačných technológií. Poskytujú nezávislý prehľad o trhu a pomáhajú zákazníkom zorientovať sa medzi hráčmi v danej oblasti. Analytici rozhodujú o zaradení spoločnosti do kvadrantov na základe komplexnej výskumnej metodológie.

Flowmon je riešenie pre správu a zabezpečenie sieťovej infraštruktúry založené na pokročilej technológii monitorovania a analýzy dátových tokov. 

„Rastúca komplexnosť podnikového IT predstavuje pre administrátorov skutočnú výzvu. Flowmon im pomáha získať kontrolu nad ich IT prostredím pomocou detailného poznania toho, čo sa v sieti deje. Neustále pritom pracujeme na posúvaní jeho možností, aby sme udržali vysoký výkon, jednoduchosť používania a zároveň aj dostupnosť tohto riešenia. Verím, že zaradenie Flowmon Networks do magického kvadrantu agentúry Gartner potvrdzuje, že sme na správnej ceste,“ dodáva Vocilka.

 

Nástroje pre monitorovanie a diagnostiku výkonnosti sietí pomáhajú správcom IT pochopiť správanie sietí a aplikácií, riešiť prevádzkové problémy a identifikovať príležitosti pre zlepšenie. Podľa Gartner ide o rýchlo rastúci trh so zloženou ročnou mierou rastu 10 %.

Gartner, Magic Quadrant for Network Performance Monitoring and Diagnostics, Sanjit Ganguli, Vivek Bhalla, 01 February 2016

 

Zdroj informácie: Flowmon

Komentáre

2021 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger