Novinky

ROZHOVOR: SecTec má recept na úspech lokálneho distribútora IT v nadnárodnej konkurencii

12.3.2021 Jk

SecTec uspel v globálnom výberovom konaní a stal sa jediným slovenským distribútorom pre VMware.

Spoločnosť SecTec je slovenský distribútor IT, ktorý za krátke obdobie zaujal vedúce postavenie v oblasti distribúcie a predaja bezpečnostných produktov. Hoci nemá pobočky v iných krajinách, tento rok sa mu podarilo ako jednému z mála čisto lokálnych distribútorov uspieť v celosvetovom tendri spoločnosti VMware, ktorá si pre jednotlivé krajiny vyberala exkluzívnych partnerov. Generálny riaditeľ firmy SecTec Marek Král vysvetľuje, ako lokálny hráč dokáže konkurovať nadnárodným distribútorom a čo môžu zákazníci VMware na Slovensku v budúcnosti očakávať.

SecTec je distribútor zameraný najmä na bezpečnosť IT, zatiaľ čo VMware je popredný globálny dodávateľ cloudových technológií a virtualizácie. Ako táto značka zapadá do vášho portfólia?

Medzi partnermi máme veľmi široké spektrum dodávateľov IT, ktorí sa navzájom dopĺňajú a tým pádom vieme v oblasti bezpečnosti a virtualizácie ponúkať naozaj komplexné riešenia. Distribútorom VMware sme sa stali zhruba pred tromi rokmi, a to najmä preto, že ide o veľmi silnú značku, ktorá určuje trendy v oblasti IT. VMware začínal s virtualizáciou serverov, ale v ostatných rokoch prenáša túto filozofiu do celého IT prostredia, preto má veľký rastový potenciál a budúcnosť. Viaceré ich produkty sa v poslednom období posúvajú aj do oblasti cloudu a kybernetickej bezpečnosti.

 

V priebehu troch rokov ste získali štatút exkluzívneho slovenského distribútora. Čo stojí za týmto úspechom?

Potvrdila sa správnosť našej stratégie aktívneho distribútora s pridanou hodnotou. Rozhodli naše obchodné výsledky, ale aj vzdelávacie aktivity a worshopy pre partnerov a koncových používateľov. Vďaka tomu sme nielenže získali väčšinový podiel na trhu, ale posunuli tiež vnímanie značky VMware smerom k novším a perspektívnejším produktom a službám. Rovnako pristupujeme samozrejme k celému širokému portfóliu dodávateľov IT, s ktorými spolupracujeme.

 

Ako vlastne výber exkluzívnych distribútorov VMware pre jednotlivé krajiny prebiehal?

Išlo o pomerne netradičný výber, ktorý VMware robil naraz pre všetky krajiny, a to centrálne a s podporou externého audítora. Dôvodom bolo urobiť celý proces transparentný, bez emócií a lokálnych vplyvov. O to viac nás tento úspech teší.

 

Čo bude vaše exkluzívne partnerstvo s VMware znamenať pre zákazníkov?

Umožní nám aktívnejší rozvoj, viac napríklad investovať do posilnenia tímu, a následne byť našim zákazníkom ešte bližšie a reagovať na ich požiadavky ešte pružnejšie ako doteraz.

 

Pozicionujete sa ako distribútor s priadnou hodnotou, čo môže znieť ako fráza. Čo to vo vašom ponímaní znamená?

Je za tým hlavne aktivita, vysoká úroveň know how v našom teame a motivácia robiť veci kvalitne a inak. Nesnažíme sa iba predávať produkty, ale ponúknuť komplexné riešenia. Od výberu, testovania, cez projektové financovanie až k technickej podpore a vzdelávaniu v SecTec Academy. Aktívne sa tiež snažíme vytvárať a vyhľadávať obchodné príležitosti pre našich partnerov.

 

Nevnímate ako hendikep, že nemáte ako nadnárodní distribútori zastúpenia vo viacerých krajinách?

Nie, považujeme to naopak za výhodu, nakoľko môžeme všetku energiu venovať slovenskému trhu. Technologické riešenia pre bezpečnosť a virtualizáciu sú komplexné, nepredávajú sa samé. Naopak, vyžadujú si systematickú prácu s trhom, edukáciu, neustále zviditeľňovanie nových riešení, vytváranie dopytu medzi koncovými zákazníkmi a neraz aj repozicionovanie značiek. Toto všetko sú veci, na ktoré sa v SecTecu dlhodobo sústredíme a úspech s VMware potvrdzuje, že ide o správnu cestu.

Tlačová správa a viac info tu: https://www.sectec.sk/novinky/novinky/sectec-jedinym-distributorom-pre-vmware-na-slovensku

 

 

 

 

 

 

Marek Král, generálny riaditeľ SecTec, a.s.  

Komentáre

2022 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger