Novinky

Kaspersky Lab spustila Security Intelligence Services

4.3.2016 Sectec

Spoločnost Kaspersky Lab rozširuje svoje podnikové portfólio o služby Security Intelligence Services. Tie sú určené predovšetkým pre zabezpečenie operačných stredísk, zamestnancov korporácií a poskytovateľov služieb. V rámci Security Intelligence Services sú k dispozícii dáta o hrozbách, reporting spravodajských informácií, online a onsite školenia a program zvýšenia povedomia o bezpečnosti alebo špecializované služby ako penetračné testovanie a posúdenie zabezpečenia aplikácií.

Služby Security Intelligence Services sa skladajú z troch hlavných súčastí – analýzy bezpečnosti, školenia a spravodajstvo o hrozbách. Tie sú navrhnuté tak, aby splnili požiadavky korporácií, vládnych agentúr, poskytovateľov internetového pripojenia, telekomunikačných spoločností a poskytovateľov bezpečnostných služieb.

Analýza bezpečnosti

Novinka v podobe analýzy bezpečnosti zahrňuje penetračné testovanie a posúdenie zabezpečenia aplikácií. Tieto služby umožňujú klientom predvídať špecifiká kybernetického útoku ešte pred tým, ako sa odohrá. Podporou týchto služieb sa zaoberá špecializovaný tým analytikov Kaspersky Lab, ktorý môže otestovať zabezpečenie podnikov proti širokej škále napadnutí.

Online a onsite školenie kybernetickej bezpečnosti

Podstatnou súčasťou Security Intelligence Services je tiež školenie kybernetickej bezpečnosti. Tento program uplatňuje techniky herných designov (gamifikace) a je založený na najnovších spravodajských informačných službách v oblasti sociálneho inžinierstva a cielených útokov, čím stelesňuje princíp prežitkového učenia. Tento program určený zamestnancom je možné viesť aj v češtine a behom skúšobných testov už priniesol vynikajúce výsledky.

Školenie kybernetickej bezpečnosti určené pre IT a bezpečnostných špecialistov obsahuje základy kybernetickej bezpečnosti, kurz digitálnej forenziky, analýz malwaru a reverzného inženierstva. Tým splňuje požiadavky podnikov a poskytovateľov bezpečnostných služieb, rovnako ako vládnych orgánov a orgánov činných v trestnom konaní. Školenie poskytuje IT a bezpečnostným špecialistom potrebné vedomosti a znalosti k identifikovaniu kybernetických útokov a zmierneniu ich následkov. Kaspersky Lab tiež zdieľa svoje rozsiahle bezpečnostné znalosti s ostatnými profesionálmi v oblasti IT bezpečnosti. Príkladom môže byť spolupráca s City of London PoliceInterpolom.

Spravodajské informácie o hrozbách

Táto služba spoločnostiam ponúka prístup k dátam Kaspersky Lab prostredníctvom dátových kanálov pre informácie o hrozbách a sledovania botnetov. Dátové kanály pre informácie o hrozbách obsahujú najaktuálnejšie dáta o škodlivých programoch a URL adresách, phishingových útokoch a mobilných hrozbách. Naviac sú kompatibilné s obľúbenými SIEM (Security Information and Event Management) riešeniami tretích strán. Informácie sú dostupné tiež vo forme reportingu o hrozbách, ktorý je pripravovaný na mieru na základe špecifických aspektov prostredia hrozieb a správ o najnovších a najsofistikovanejších hrozbách.

„Zaznamenali sme výrazný posun smerom k adaptívnej bezpečnostnej stratégii, a to najmä v korporáciách. Spoločnosti si uvedomujú, že k prevencii hrozieb potrebujú spravodajstvo a nástroje, ktoré im pomôžu rozoznať komplexné, cielené hrozby a zároveň minimalizujú prípadné škody. Veríme, že zdieľanie našich odborných znalostí formou bezpečnostných služieb a riešení je tou správnou cestou k lepšej ochrane. Služby Security Intelligence Services určené pre riešenie kľúčových, časovo kritických podnikových bezpečnostných hrozieb sú prvým mílnikom našej novej podnikovej stratégie. Tá urýchli transformáciu našej bezpečnostnej expertízy do reálnej ochrany našich zákazníkov,“ povedal Veniamin Levtsov, viceprezident pre oblasť  Enterprise and Presales, Kaspersky Lab.

 

Viac sa o nových službách Security Intelligence Services dozviete tiež tu.

 

Zdroj informácie: Kaspersky Lab, Grayling

Komentáre

2021 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger