Novinky

IT Českej televízie chráni riešenie Kaspersky Lab

7.4.2016 Sectec

Riešenie Endpoint Security for Business dokázalo splniť všetkých viac než 25 technických kritérií pri zachovaní rozpočtu a zvíťazilo tak vo verejnom výberovom konaní. Komplexné zabezpečenie pred internetovými hrozbami zaistí Kaspersky Lab pre Českú televíziu až do roku 2018.

Tlačová správa, Praha, 7. apríla 2016

Kaspersky Lab zvíťazila vo verejnom obstarávaní Českej televízie na komplexné zabezpečenie pred internetovými hrozbami. Bude ho zabezpečovať až do roku 2018. Riešenie Endpoint Security for Business dokázalo splniť všetky z viac  ako 25 technických kritérií pri zachovaní rozpočtu. To bylo pre verejnoprávnu televíziu pri výbere zabezpečenia IT prostredia kľúčové. Riešenie bolo nasadené za pomoci Impromat-Computer, platinového partnera Kaspersky Lab.

Česká televízia vysiela na šiestich televíznych kanáloch 24 hodín denne. V Prahe a vo svojich produkčných centrách v Brne a Ostrave zamestnáva tisíce ľudí v rôznych profesiách, ktorí potrebujú byť schopní pracovať zo svojich zariadení kedykoľvek a odkiaľkoľvek v Českej republike i v zahraničí. Je preto nutné, aby Česká televízia mala silnú, bezpečnú a rýchlu IT a telekomunikačnú sieť a dokázala jednoducho spravovať dokumenty, citlivé dáta a ostatné materiály.

Česká televízia vo verejnom tendri nakúpila pre svoje tri centrá v Prahe, Brne a Ostrave 3 200 licencií na viacvrstvové ochranné riešenie proti nebezpečnému spywaru a ďalším kybernetickým útokom. Súčasťou licencie, ktorú je možné v budúcnosti rozšíriť i o ďalšie funkcie, je ochrana a kontrola webovej prevádzky. Jednou z výhod riešenia Kaspersky Lab je integrovaná konzola, ktorá poskytuje centralizovanú správu všetkých technológií a vďaka automatickým hláseniam umožňuje jednoduchý a operatívny management celého systému zabezpečenia kedykoľvek a kdekoľvek.

Aby bolo riešenie úspešne a rýchlo implementované, Kaspersky Lab poskytne k licenciám i program technického zaškolenia príslušných zamestnancov Českej televízie, ktorý pokryje nielen konkrétne produkty, ale aj pravidelné aktualizácie a plánované zmeny.

 „Naše riešenie poskytne komplexnú ochranu pre rozsiahlu a nesúrodú IT infraštruktúru Českej televízie a centralizovaná kontrola podstatne zjednoduší správu technológií,“ povedal  Jan Sekera, regionálny manažér Kaspersky Lab. René Pisinger, vedúci systémovej podpory Českej televízie, dodáva: „Páčili sa nám aj ochranné schopnosti, spôsob  riadenia produktu a tiež fakt, že je možné ho nasadiť rýchlo, jednoducho a s nízkym dopadom na výpočtový výkon našich serverov a pracovných staníc.“

Riešenie Kaspersky Endpoint Security for Business poskytuje zabezpečenie koncových bodov vrátane  súborových serverov. Ochráni tak IT infraštruktúru pred najnovším malwarem a vďaka centralizovanej konzole umožní správu všetkých funkcií riešenia.  Viac informácií o Kaspersky Endpoint Security for Business sa dozviete tu.

 

Pre ďalšie informácie prosím kontaktujte:

Lucie Bavorová IJunior PR Consultant I Grayling Czech Republic

Tel.: 224 251 555 I lucie.bavorova@grayling.com I Twitter.com/GraylingCZ

 

Komentáre

2021 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger