Novinky

Imperva kupuje aktíva na zabezpečenie údajov od firmy Camouflage Software

10.3.2017 Kral

Akvizícia umožňuje zákazníkom spoločnosť Imperva zvýšiť prístup používateľov k citlivým údajom pri súčasnom znížení rizika

Spoločnosť Imperva kúpila aktíva firmy Camouflage Software, Inc., ktorá sa zaoberá maskovaním údajov. Spoločnosť Imperva navyše prijala do zamestnania takmer všetkých pracovníkov firmy Camouflage. Akvizícia prehlbuje technickú spoluprácu s firmou Camouflage, ktorá pridala schopnosti na maskovanie údajov do existujúcej ponuky popredných produktov spoločnosti Imperva na ochranu údajov.

Technológia na maskovanie údajov, ktorú vyvinula firma Camouflage, umožňuje podnikom nahradiť citlivé údaje, ako sú osobné údaje vložené do obchodných procesov, plne funkčnými fiktívnymi údajmi, ktoré sú zosúladené s logikou použitou v aplikácii. Ak sa napríklad PSČ nahradí fiktívnym údajom, údaj musí byť zosúladený s overovacím algoritmom vyhľadávania v poli a musí fungovať tak, ako sa to očakáva. Maskované údaje majú praktické využitie pri obchodnej analýze, vývoji a testovaní, zavádzaní cloudových služieb a na iné účely. Pomáha tiež minimalizovať počet miest, na ktorých sú skutočné citlivé údaje uložené, čím sa znižuje celkové vystavenie voči internetovým hrozbám. Služba Imperva Camouflage Data Masking nielenže chráni údaje pred odcudzením, ale zároveň slúži aj ako riešenie na zaistenie zhody pre zákazníkov, ktorí sa musia riadiť predpismi o ochrane osobných údajov a zabezpečenom prenose údajov, ako sú predpis General Data Protection Regulation (GDPR), normy Payment Card Industry (PCI) Data Security Standard či zákon Health Insurance Portability and Accountability Act (HIPAA).

V spojení s produktmi Imperva SecureSphere a Imperva CounterBreach, Imperva Camouflage umožňuje organizáciám bezpečným spôsobom maximalizovať využitie veľmi cenných údajov, a to konkrétne:

  • zistením, kde sú citlivé dáta uložené, a kto k nim má prístup,
  • maskovaním citlivých údajov tak, aby údaje mohli byť bezpečne používané v rámci celej organizácie,
  • trvalým sledovaním toho, kto a aké údaje otvára, a to v reálnom čase,
  • detekciou a zastavením prípadného porušenia zásad rýchlou identifikáciou a zablokovaním prípadov zneužitia údajov.

 

 

Komentáre

2024 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger