Novinky

Flowmon v novej verzii 8.0 opäť posúva hranice viditeľnosti sieťovej prevádzky

9.3.2016 Sectec

Spoločnosť Flowmon Networks vydala novú verziu svojho vlajkového produktu pre monitorovanie sietí a ich ochranu pred kybernetickými hrozbami. Flowmon 8.0 potvrdzuje pozíciu spoločnosti ako technologického lídra v odbore a zároveň predstavuje ďalší významný míľnik v naplňovaní jej vízie poskytovať zákazníkom absolútny prehľad o tom, čo sa v ich IT prostredí deje.

 

„Sieťová infraštruktúra predstavuje pre dnešné podniky nervovú sústavu, na ktorej spoľahlivosti a bezpečnosti mnohokrát bez preháňania závisí ich fungovanie. Správa tohto prostredia je pritom čím ďalej komplexnejšou úlohou s tým, ako rastie zložitosť, diverzita a prepojenosť systémov i objemy prenášaných dát. Veríme, že detailné poznanie diania v sieti je cestou, ako administrátorom túto prácu uľahčiť,“ hovorí Rostislav Vocilka, riaditeľ spoločnosti Flowmon Networks.

Flowmon 8.0 prináša významne inovovanú architektúru ukladania dát, vďaka ktorej je možné spracovávať a analyzovať informácie o sieťovej prevádzke i v extrémne rozsiahlych prostrediach s tisíckami sieťových prvkov, ktoré dátové toky k analýze zasielajú. 

„S možnosťou spracovávať a analyzovať až 250 tisíc sieťových tokov za sekundu, rozšírenou viditeľnosťou do aplikačnej vrstvy, užívateľsky definovanými reportmi a radou ďalších vylepšení potvrdzuje Flowmon 8.0 pozíciu špičkového riešenia, ktoré vyhovuje i tým najnáročnejším zákazníkom zo segmentu enterprise a ISP,“ dodáva Vocilka.

 

Inovácií sa v „osmičke“ dočkal tiež modul Flowmon ADS pre detekciu anomálií a analýzu správania sa v sieti. 

„Súčasné paradigma ochrany IT je postavené na triumviráte: prevencia, detekcia, reakcia. Flowmon poskytuje detailnú  viditeľnosť sieťovej komunikácie a teda i dôležitú informačnú platformu pre optimalizáciu týchto troch pilierov modernej bezpečnosti,“ hovorí Pavel Minařík, technický riaditeľ Flowmon Networks.„Vďaka podpore nových protokolov a ďalším funkciám dáva Flowmon 8.0 administrátorom detailnejší, ale zároveň i zrozumiteľnejšie informácie pre efektívnu reakciu na incidenty a následné post-kompromitačné analýzy,“ dodáva Minařík.


Flowmon 8.0 tiež prehlbuje viditeľnosť do komunikácie na aplikačnej vrstve, čím sa zásadne zvyšuje analytická sila riešenia. Podľa tradičnej schémy je možné 80 % prevádzkových problémov v sieti vyriešiť monitorovaním dátových tokov. Na zbytok je potom potrebná ľudská i finančne náročná paketová analýza. Nová verzia riešenia Flowmon tento status quo mení. Vďaka jej vlastnostiam kombinujúcim monitoring dátových tokov s L7 analýzou môžu zákazníci vyriešiť až 95 % prevádzkových problémov, a to jedným nástrojom.

Flowmon Networks je podľa poradenskej spoločnosti Deloitte jednou z najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. V minulom roku ako prvá na svete predstavila sieťovú sondu pre monitorovanie najrýchlejších 100G sietí. Tento rok bola poprednou svetovou analytickou agentúrou Gartner zaradená do tzv. magického kvadrantu riešení pre monitorova a diagnostiku výkonnosti sietí (NPMD).

 

 

Zdroj informácie: Flowmon Networks

Komentáre

2021 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger