Novinky

Akvizíciou Flowmon posilňuje svoju pozíciu na rýchlo rastúcom trhu systémov pre monitorovanie výkonnosti aplikácií

8.4.2016 Sectec

Spoločnosť Flowmon Networks, ktorá vyvíja riešenie pre správu a zabezpečenie sieťovej infraštruktúry, oznámila prevzatie českej firmy FerretApps. Akvizíciou posilňuje svoju divíziu zameranú na aplikačný monitoring. Zároveň chce využiť synergiu, ktorú táto oblasť ponúka v spojení s tradičnou baštou Flowmonu, monitorovaním a diagnostikou výkonnosti sietí.

Výkon sieťovej infraštruktúry musí ísť ruka v ruke s optimálne fungujúcimi aplikáciami. Jedine tak je možné zaistiť produktivitu zamestnancov a spokojnosť zákazníkov. Vďaka akvizícii ponúkne Flowmon jeden integrovaný nástroj pre obe oblasti. 

„Akvizícia FerretApps je pre nás strategický krok, ktorý umožňuje ďalej rozšíriť vlastnosti Flowmonu v synergickej oblasti APM. Ponúkneme tak zákazníkom produkt s vysokou pridanou hodnotou, vďaka ktorému získajú bezkonkurenčnú viditeľnosť do výkonnosti sieťovej infraštruktúry i aplikácií,“ hovorí Rastislav Vocilka, riaditeľ spoločnosti Flowmon Networks.

Spoločnosť FerretApps vznikla v roku 2012, kedy začala vyvíjať ojedinelú technológiu pre monitorovanie výkonnosti aplikácií (APM). Unikátnosť spočíva  v bez-agentnom prístupe, ktorý umožňuje monitorovať výkon aplikácií analýzou sieťovej prevádzky bez nutnosti čokoľvek inštalovať na servery alebo klientoch. Ich riešenie na monitorovanie http/https a databázovej prevádzky používajú banky, e-shopy, priemyselné podniky i univerzity.

Dopyt po APM nástrojoch, ktoré pomáhajú udržať aplikácie v optimálnej kondícii, rýchlo rastie. Analytici odhadujú jeho veľkosť na 2,4 miliardy amerických dolárov. Organizácie a firmy jednoducho nechcú riskovať nespokojnosť zákazníkov a nízku produktivitu zamestnancov spôsobenú vplyvom nesprávne fungujúcej aplikácie. Pomalá odozva, nesprávna konfigurácia alebo nedostupnosť systémov môže veľakrát ohroziť celý ich biznis, dobrú povesť alebo zvyšovať prevádzkové náklady.

„Flowmon je popredné riešenie, ktoré využívajú sieťoví inžinieri a bezpečnostní experti po celom svete. Som rád, že nám tím špecialistov FerretApps pomôže s ďalším rozvojom, vďaka ktorému Flowmon tiež významne zefektívni prácu také správcov podnikových aplikácií,“ doplňuje Vocilka.

Spoločnosť Flowmon Networks už v oblasti APM pôsobí prostredníctvom modulu Flowmon APM, ktorý doteraz vyvíjala práve v spolupráci s FerretApps. Flowmon APM predstavuje moderný nástroj, vďaka ktorému môžu zákazníci v priebehu niekoľkých minút začať transparentne monitorovať výkonnosť dôležitých aplikácií. Riešenie používajú firmy a organizácie v  rôznych odvetviach. V Českej republike je to napríklad Odborová zdravotná poisťovňa alebo popredný distribútor IT technológií, spoločnosť AT Computers.

 

Zdroj Informácie: Flowmon Networks

Komentáre

2021 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger