Novinky

Radware bojuje proti AI riadeným botom pomocou AI a kryptografie

19.5.2024 Sectec

Spoločnosť Radware® (NASDAQ: RDWR), popredný poskytovateľ riešení pre kybernetickú bezpečnosť, dnes predstavila novú evolúciu svojho nástroja Radware Bot Manager, ktorý je teraz vybavený ochranou založenou na AI. Je navrhnutý tak, aby uprednostňoval skúsenosti koncových používateľov a spĺňal potreby bezpečnostných tímov a proaktívne a chirurgicky zmierňuje novú generáciu agresívnych botov riadených AI bez blokovania legitímnych používateľov.

"Generatívne nástroje AI využívajú hackeri na vytváranie a ladenie nikdy predtým nevidených skriptov v priebehu niekoľkých minút a následné spúšťanie útokov botov, ktorí napodobňujú legitímnu ľudskú prevádzku, aby sa vyhli detekcii. Radware Bot Manager je navrhnutý tak, aby sa automaticky bránil proti týmto sofistikovaným útokom, chránil koncového používateľa a pomáhal znižovať nákladné obchodné dopady vrátane odlivu zákazníkov, nízkej miery konverzie, pokút a straty príjmov." Gabi Malka, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Radware.

Veľkoobjemové útoky botov riadených AI preťažujú aplikačné infraštruktúry tým, že obchádzajú štandardné riešenia na správu botov, ktoré sa pri obrane spoliehajú na vopred definované a známe signatúry, CAPTCHA a obmedzenie rýchlosti. V súčasnosti takmer tretinu internetovej prevádzky tvoria zlí boti, ktorí sa používajú na odstraňovanie obsahu webových stránok bez povolenia, kradnutie údajov, preberanie účtov, odcudzenie poverovacích údajov používateľov a páchanie podvodov a iných škodlivých činností.

Na zabezpečenie komplexného systému ochrany aplikácií využíva automatizovaný nástroj Radware Bot Manager proaktívny prístup k ochrane v troch smeroch:

  • Preventívna ochrana - blokuje nežiaduce IP adresy a identity
  • Detekcia založená na správaní - nové funkcie produktu automaticky a presne zisťujú rotátory IP a ID, anomálie hlavičky HTTP, farmy CAPTCHA a anomálie distribuovanej prevádzky.
  • Pokročilé riešenie problémov - ponúka širokú škálu možností zmierňovania vrátane šifrovacích výziev bez CAPTCHA založených na blockchainových algoritmoch a nového generovania podpisov v reálnom čase

Riešenie, ktoré kombinuje komplexnú automatizáciu, detekciu založenú na správaní a služby spravované 24/ 7 je navrhnuté tak, aby organizáciám ponúkalo najvyššiu úroveň ochrany aplikácií s najnižšou úrovňou falošných poplachov.

Viac informácií (Zdroj): Radware Fights AI-Driven Bots With AI and Cryptography

Komentáre

2024 © SecTec, a.s. – All rights reserved | Created by Marketinger